İşte Euro 2024’ün final topu

Top, ev sahibi ülke Almanya’nın belirgin siyah, kırmızı ve altın rengini alan canlı kenarlar, kıvrımlar ve noktalarla vurgulanan belirgin siyah kanat şekilleri ile grup aşaması topunun ikonik görsel unsurlarını yeniliyor.

Final topunda beyaz taban gümüş rengiyle değiştirildi. Gümüş rengi, ışığı yüzeyden geri yansıtmadan sahada öne çıkmasını sağlamak için özel olarak geliştirildi ve sporcularla birlikte test edildi.

Yeni ‘FUSSBALLLIEBE FINALE’ aynı zamanda, gerçek zamanlı olarak video maç görevlilerine hassas top verileri sağlayan Connected Ball teknolojisine sahip ilk UEFA Avrupa Şampiyonası finali Resmi Maç Topu olma özelliğini taşıyor. Oyuncu pozisyon verilerini yapay zeka ile birleştiren bu yenilik, UEFA’nın yarı otomatik ofsayt teknolojisine katkıda bulunuyor ve turnuva boyunca maç içi kararların desteklenmesinde kilit rol oynuyor.

Bu teknoloji aynı zamanda topun hızı, spini ve fileye çarpmadan önce kat ettiği mesafe de dahil olmak üzere oyun içi verilerin doğru ölçümünü izleyicilere sunarak taraftarların genel izleme deneyimini de geliştiriyor.
adidas ayrıca yarı final ve final maç öncesi seremonileri için üçgen prizma şeklinde yeni maç topu kaidesini de tanıttı. Prizma, UEFA Avrupa Şampiyonası’nın mevcut edisyonunda yer alan 54 ulusal birliği temsil eden 54 üçgenden oluşuyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x