Özgür Özel’den ‘Taha Hüseyin Karagöz’ açıklaması: Kapımıza gelmiş, kabul etmemek olmaz

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Taha Hüseyin Karagöz ile görüşmesi tepki çeken CHP Genel Başkanı Özgür Özel, konuyla ilgili açıklama yaptı. Özel, “Daha evvel bize söz hakkı tanımış bir isimdi. Ve dün başka siyasilere uğramış; siyasilere uğrarken bizim odamıza da uğradı ve o sırada nikah davetiyesi bıraktı. Kapımıza gelmiş, bu kişiyi kabul etmemek olmaz” dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM’deki makamında Taha Hüseyin Karagöz ile bir araya geldi. Buluşmayı, fotoğraflar eşliğinde X hesabından duyuran Karagöz, “Sayın Özgür Özel, yine kibar ve samimi bir ev sahibiydi. Siyasette ortamı yumuşatacak adımların yenilerini planlıyor. Sadece görüşmek bağlamında değil, sahiplenmeyi de katıyor. Türk politikası adına umut verici gelişmeler doğrusu” ifadelerini kullandı.

“Nikah davetiyesi bıraktı”

Özel’in Karagöz’le görüşmesine, bazı gazeteciler ve sosyal medya kullanıcıları tepki gösterdi. Özel ise yaptığı açıklamada, “Daha evvel bize söz hakkı tanımış bir isimdi. Ve dün başka siyasilere uğramış; siyasilere uğrarken bizim odamıza da uğradı ve o sırada nikah davetiyesi bıraktı. Kapımıza gelmiş, bu kişiye kabul etmemek olmaz. Ayrıca geçmişte bazı televizyon programlarına katıldığım için böyle bir durum da oluşmuştu” ifadelerini kullandı.

“CHP’li başkanları yayınlarına aldı”

halktv.com.tr yazarı İsmail Küçükkaya’ya konuşan Özel, “Seveni var, sevmeyeni var. Bizim mahallede makbul bir isim olmayabilir ama bu yerel seçim öncesinde başka pek çok CHP’li belediye başkanını yayınlarına aldı. Ben bunu da dikkate almıştım” dedi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x