Xiaomi 15 bir ilke imza atacak, tarihin en güçlüsü

Qualcomm’un yeni nesil yonga seti Snapdragon 8 Gen 4, Xiaomi’nin öncülüğünde piyasaya çıkıyor. Snapdragon 8 Gen 3’ün güçlü performansıyla dikkat çeken Qualcomm, 2024 yılında da Snapdragon Zirvesi’nde Snapdragon 8 Gen 4’ü tanıtacak. Bu yeni yonga seti, Qualcomm tarafından geliştirilen özel Oryon CPU çekirdeğini kullanacak ve bu özellikle ilk kez bir akıllı telefon yonga setinde yer alacak.

Xiaomi’nin bu yeni teknolojiyi ilk kullanan marka olma geleneği devam ediyor. Xiaomi 15 serisi, Snapdragon 8 Gen 4‘ü barındıran ilk telefonlar arasında olacak. Bunu OnePlus ve iQOO takip edecek. Özellikle OnePlus 13 ve iQOO 13 modellerinin bu yonga setine sahip olması bekleniyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan kullanıcılar için durum biraz farklı olacak. Samsung’un Galaxy serisinin yeni modelleri, Oryon CPU destekli Snapdragon yonga setlerini taşıyan cihazları 2024’ün başlarında piyasaya sürmesi bekleniyor. Bu modellerde hız aşırtma ve Galaxy markası için özel ayarlamaların devam edeceği öngörülüyor.

Xiaomi 15 bir ilke imza atacak, tarihin en güçlüsü

Qualcomm‘un yeni nesil yonga setinin, Windows-on-Arm platformundaki performansı dikkat çekici şekilde masaüstü işlemcilerle yarışacak düzeyde. Ancak bu karşılaştırmanın Android tabanlı amiral gemisi telefonlarla nasıl sonuçlanacağını zaman gösterecek. Xiaomi, OnePlus ve iQOO gibi markaların bu yeni teknolojiyi nasıl değerlendireceği merak konusu.

Xiaomi‘nin Snapdragon 8 Gen 4 yonga setini barındıran cihazları ilk piyasaya sürme hakkına sahip olması, teknoloji dünyasında dikkatle izleniyor. Bu durum, Qualcomm ile Xiaomi arasındaki güçlü iş birliğinin bir göstergesi olarak değerlendiriliyor. Her iki şirket de bu yenilikçi teknolojinin mobil cihazlarda nasıl bir performans göstereceği konusunda büyük beklentiler içinde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x